Nosił wilk razy kilka… to co wydawało się niemożliwe, stało się faktem! To wciąż nieoficjalne informacje, ale potwierdzone przez członków komisji i mężów zaufania.

Adam Dziedzic nowym wójtem gminy Świlcza! Dotychczasowy wójt Wojciech Wdowik został „strącony z tronu” po 13 latach urzędowania. Spośród 14 kandydatów komitetu wyborczego, który wystawił Wdowika, radnymi zostało tylko dwóch. Spośród 12 kandydatów Dziedzica nowymi radnymi zostało aż siedmiu. W Bziance 80 % poparcia (230 głosów) uzyskał nowy radny Kamil Skwirut. Frekwencja w Bziance była wysoka – 60 %. Tak w wielkim skrócie można podsumować wybory samorządowe.

Taki obrót wyborów samorządowych oznacza dla naszej miejscowości przede wszystkim korzystne rozwiązanie sprawy bezprawnie żądanych przez byłego wójta Wdowika, opłat za budowę sieci kanalizacyjnej. To wielki sukces.

Ze swej strony pragnę podziękować wszystkim mieszkańcom Bzianki, którzy zaufali naszemu komitetowi, naszym kandydatom, mojej skromnej osobie i poparli nas tak przytłaczającą większością głosów. Jest to dla mnie dowód, że dostrzegliście Państwo moje kilkuletnie zaangażowanie w sprawy naszej miejscowości. Jest to zaszczyt i ogromne zobowiązanie. Bardzo dziękuję.

Więcej szczegółów i dokładne wyniki wyborów wkrótce.