Historia znów dokonała się na naszych oczach. 27 kwietnia 2014 r., w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, papież Franciszek, w asyście papieża seniora Benedykta XVI, kardynałów i biskupów, setek tysięcy wiernych w Rzymie oraz milionów przed telewizorami na całym świecie, dokonał kanonizacji bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII. Od tego dnia obaj papieże noszą tytuł świętych. To wydarzenie bez precedensu, kiedy w obecności dwóch papieży, świętymi zostaje dwóch ich poprzedników.

Dla Polaków to szczególny dzień, który z pewnością nie powtórzy się już za naszego życia. Mamy szczęście żyć w tak historycznych czasach. Mogliśmy na własne oczy obserwować i żyć ze św. Janem Pawłem II. Być może już nigdy Polacy nie będą mogli powiedzieć: Polak jest papieżem. My mieliśmy ten zaszczyt. W mroku historii przeminęły pokolenia naszych przodków, przeminie także nasze pokolenie, a pamięć o świętym papieżu z Polski będzie trwała zawsze, do końca świata.

W parafii Bzianka dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII, rozpoczęła Msza św. o godz. 15.00, którą celebrował ks. proboszcz Roman Gawron. Po jej zakończeniu odbył się program słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek w Bziance, mówiący o życiu Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Wszyscy obecni mogli zabrać także ze świątyni światło świecy – Iskrę Bożego Miłosierdzia.

Zobacz: Dziękczynienie za beatyfikację w 2011 r.

Zobacz: Dar obrazu papieża Jana Pawła II w 2011 r.

YT Program słowno-muzyczny o polskim Papieżu

Kanonizacja Jana Pawła II