Apel wójta Świlczy, wyrażony w artykule Super Nowości z 26 listopada 2013 r. jest wprost żenujący. Zwłaszcza wobec tego, co pisałem na stronie trzy miesiące temu.

Kiedy w sierpniu 2013 r. pisałem, że istnienie szkoły w Błędowej Zgłobieńskiej jest opłacalne dla wszystkich, także dla Bzianki, spotkałem się z prywatnie wyrażanymi negatywnymi uwagami, że nie powinienem wspierać Błędowej Zgłobieńskiej. Tłumaczyłem wówczas upraszczając sprawę do minimum, że jeżeli dzieci odejdą do szkół w innej gminie, to także dla nas, w tym dla szkoły w Bziance, subwencja będzie pomniejszona według przelicznika o ilość tych uczniów. Wtedy osoby sprzyjające ośrodkowi gminnemu tego nie widziały. Teraz widać, że miałem rację. Przeniesienie dzieci z Błędowej Zgłobieńskiej do szkoły w Nosówce (gm. Boguchwała) skutkuje konkretnymi wydatkami i ubytkami w budżecie gm. Świlcza.

Wójt niedawno wyrzucał rodziców z urzędu. Teraz pokornie prosi o zapisanie dzieci do szkoły w Trzcianie. Trzeba wypić piwo, które się samemu naważyło Panie Wójcie!

3