Zbliża się koniec wakacji, niedługo wieczory staną się długie i będzie można poświęcić więcej czasu na czytanie np. strony Bzianki. Po części wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, postanowiłem oprócz informowania na bieżąco o wydarzeniach w naszej miejscowości i parafii, zająć się opisywaniem spraw trudnych, które nas dotyczą. Cykl ten nazwałem „PROSTO Z MOSTU o sprawach najważniejszych…”.

Jest wiele spraw okrytych aurą tabu – wszyscy o nich wiedzą, ale nikt nie powie głośno. Ciągła krytyka zawsze wskazuje winnych, ale pozbawiona jest podpisu jej autora. Moja taka nie będzie – podpiszę ją własnym imieniem i nazwiskiem. Czasami, jako politolog podrzucę też parę skromnych myśli, jak sprawę rozwiązać.

Nie będzie to cykl miły, ani spolegliwy, ale bardzo prawdziwy. Nie będzie to także cykl sensacyjny i plotkarski, który miałby kogoś oczernić lub obrazić. Napiszę o wielu sprawach nie tak jak chcielibyśmy żeby wyglądały, lecz tak jak wyglądają, bez zbędnej wazeliny i tandety. Jeżeli ktoś poczuje się urażony ma dwa wyjścia: wytoczyć kontrargumenty i dyskutować, lub dla spokoju serca nie czytać kolejnych wpisów.

Cykl wystartuje 2 września 2013 r. Pierwszy wpis dotyczyć będzie kursów MPK do Bzianki. W kolejnych zajmę się m.in.: sprawą chodnika przy drodze powiatowej; pytaniem dlaczego Bzianka nie ma szans na wejście do Rzeszowa; opisem inwestycji w Bziance w ciągu ostatniej dekady; naszą pozycją w gminie Świlcza; patrzeniem na ręce władzy; itd. Wpisy będą publikowane nieregularnie, co jakiś czas, ze względu na długi okres potrzebny do gromadzenia informacji i wymiany pism z instytucjami.

Zapraszam do czytania.

Prosto z mostu