25 lipca 2013 r. odbyła się autokarowa pielgrzymka parafialna z Bzianki do saktuariów: Kałków-Godów, Święty Krzyż oraz Skarżysko-Kamienna. W pielgrzymce uczestniczyła ponad 50-osobowa grupa parafian na czele z Siostrami Nazaretankami oraz ks. proboszczem Romanem Gawronem.

Pierwszym odwiedzonym sanktuarium był Kałków-Godów, gdzie czczona jest Matka Boża Bolesna. Pielgrzymi uczestniczyli w Mszy św., odwiedzili muzeum, przeszli drogę krzyżową oraz weszli na ponad 30-metrową golgotę.

Kolejnym z nawiedzonych miejsc kultu, było jedno z najstarszych polskich sanktuariów, liczące już ponad 1000 lat – Święty Krzyż. Grupa pielgrzymów z Bzianki uczestniczyła w nabożeństwie Koronki do Bożego Miłosierdzia, ucałowaniu relikwii Krzyża Świętego. Zwiedziła także bazylikę oraz kryptę z domniemanymi szczątkami hetmana Jeremiego Wiśniowieckiego (badania z 1980 r. wykluczyły autentyczność szczątków).

Pielgrzymi szlak zakończyło nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej, gdzie znajduje się wierna kopia wileńskiej Ostrej Bramy.

YT Kałków-Godów (Msza św.)

YT Kałków-Godów (muzeum)

YT Kałków-Godów (golgota)

YT Święty Krzyż (bazylika)

YT Święty Krzyż (krypta)

YT Skarżysko-Kamienna (Ostra Brama)

Pielgrzymka parafialna 2013.07.25