W dniach od 4 do 6 marca w naszej szkole odbywały się Rekolekcje Wielkopostne. Zajęcia rekolekcyjne prowadziła s. Katarzyna Jakubiec, która przyjechała do nas aż z Gdyni.

Zajęcia rekolekcyjne odbywały się w szkole w godzinach od 8.30 do 12.00. Nikt z nas się nie nudził, bo cały czas realizowaliśmy różnorodne zadania. Udało nam się określając różnorodne cechy świętego, stworzyć wspaniałe portrety świętych. Układaliśmy też przepisy na świętość i przekonaliśmy się wszyscy, że świętość jest nie tylko dla wybranych, ale że wszyscy świętymi możemy być. W czasie rekolekcji było też sporo śpiewu, zabawy, oglądaliśmy też ciekawy film. W trzecim dniu rekolekcji wzięliśmy też udział we Mszy św.

Na koniec s. Katarzyna podarowała nam różne pamiątki, a wśród nich był też cukierek ,przy którym znajdowała się karteczka z napisem przypominającym nam czego uczą nas święci. Każdy z nas otrzymał też obrazek przedstawiający jakiegoś świętego z modlitwą do niego. Dziękujemy s. Katarzynie za to, że była z nami i pomagała nam w przeżyciu rekolekcji.

Rekolekcje się skończyły. Ale w naszej szkole na ścianach jest sporo śladów przypominających nam ten piękny czas. Są to duże plansze i różne prace, które udało nam się wykonać w czasie rekolekcji. Wszystkie one przypominają nam, że możemy być świętymi.

Rekolekcje

Źródło: nazaretanki.szkola.pl