Wielu uczniów z naszej szkoły nie mogło wyjechać na ferie, dlatego stworzyliśmy na jeden tydzień ofertę zajęć, na które zaprosiliśmy wszystkich chętnych uczniów. Zajęcia odbywały się w godzinach od 9.00 do 12.00 i uczestniczyła w nich spora grupa uczniów. Pod opieką naszych nauczycieli uczniowie bawili się, odpoczywali, mieli też możliwość spotkania z interesującymi dla nich osobami. W naszej ofercie znalazły się następujące zajęcia:

Zajęcia sportowe

Turniej tenisa stołowego, sparing w piłkę ręczną i turniej w piłkę siatkową. 11-12.02.2013 r., w pierwsze dwa dni ferii nasza P. Aneta- nauczyciel w-f zorganizowała dla chętnych uczniów zajęcia sportowe,  które cieszyły się wielką radością. Wszyscy, którzy lubią sport, którzy chcieli wolny czas spędzić w szkole, zdrowo rywalizując w Turnieju tenisa stołowego, w sparingu w piłkę ręczną lub piłkę siatkową dotarli bardzo licznie na te zajęcia. Po zakończeniu turnieju najbardziej cieszyli się zwycięzcy ale dla wytrwałych też nie brakło gratulacji i słów pociechy.

Spotkanie z Tiną Matusińską

W dniu 12.02.2013 r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie z Tiną Matusińską – reprezentantką Polski w biegu na 400 metrów przez płotki, mistrzynią Polski seniorów 2011 r. i wicemistrzynią 2012 r. W spotkaniu wzięło udział 15 uczniów, którzy z zaciekawieniem słuchali wszystkiego co Tina miała do powiedzenia. Były opowieści i zdjęcia z przeróżnych zakątków świata w których Tina reprezentowała barwy narodowe, były rady jak zostać dobrym sportowcem i pytania o nagrody i medale. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się część praktyczna – Tina zaprezentowała kilka ćwiczeń a uczniowie próbowali je wykonać. Spotkanie zakończyło rozdawanie autografów i wspólne zdjęcia.

Konkurs Karaoke

W dniu 14.02.2013 r. w naszej szkole odbył się konkurs karaoke. W konkursie wzięło udział 6 uczniów. Uczniowie w czasie konkursu korzystali z serwisu internetowego Karaoke Party. Uczniowie wybierali piosenki przeróżnego gatunku od rocka poprzez pop do Dance. Po śpiewającej rywalizacji zwyciężyła Rozalia Stachowicz, a tuż za nią uplasował się Adrian Szpytma i Dominik Kłeczek. W czasie konkursu wszyscy świetnie się bawili a humory dopisywały.

Spotkanie z Ewangelią

Również w czwartek odbyło się „spotkanie z Ewangelią” prowadzone przez Naszego Księdza Katechetę. Podczas tych zajęć uczniowie zapoznawali się z Ewangelią Świętego Jana. Zajęcia te były dla uczniów wstępem do przygotowania się do Konkursu Biblijnego . Uczniowie odczytywali fragmenty Ewangelii, utrwalając sobie zdarzenia, które miały miejsce za życia Jezusa ale też zastanawiali się nad przesłaniem, które jest dla każdego z nas.

Spotkanie w świecie przyrody

Dnia 11.o2.2013 r. w ramach zajęć feryjnych uczniowie byli na krótkiej wycieczce z wizytą u bobrowej rodziny, gdzie mogli na własne oczy doświadczyć jak wielcy są ci leśni budowniczy świata zwierząt. Dokonania „nowoprzybyłych mieszkańców” Bzianki zostały uwieńczone zdjęciami. W tym dniu z zaciekawieniem uczniowie oglądali też filmy przyrodnicze z przeróżnych zakątków ziemi.

Spotkanie ze studentami Prawa

Jedną ze szkolnych propozycji spędzenia wolnego czasu było spotkanie ze studentami IV roku Prawa z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, podczas którego uczniowie mogli nie tylko lepiej poznać zawód prawnika, ale także przedstawić, jak sami wyobrażają sobie i z czym kojarzą tę pracę. Był czas na zadawanie pytań, na poszerzenie swojej wiedzy poprzez obejrzenie prezentacji o pełnionych w sądzie funkcjach, jak też na przeglądnięcie kodeksów i ustaw – dokumentów, z których prawnicy korzystają na co dzień.

Zajęcia z Qullingu

W środę, 13.02.2013 r. miały miejsce atrakcyjne zajęcia plastyczne . Liczna grupa uczniów skręcała precyzyjne paseczki kolorowego papieru formując różne kształty aby później rozmieścić na przygotowanej kartce tworząc okolicznościową kartkę. Pięknie wykonane prace ozdobiły naszą szkolną gazetkę i zachęcały do podziwiania estetycznych i pięknie wykonanych prac.

Składnia kompozycji technicznych w technice origami

W ostatni dzień zajęć tj. 15. 02.2013 r. odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci pod kierunkiem nauczyciela tworzyły metodą orgiami, przeróżne ciekawe kompozycje. Najciekawszym symbolem cieszyły się piękne „serce”, które z radością dzieci zabrały ze sobą aby ucieszyć kogoś bliskiego.

Robótki ręczne

Drugą atrakcją tego dnia były zajęcia robótek ręcznych; haftowanie i wyszywanie serwetek. Uczniowie, którzy uczestniczyli w tych zajęciach z wielkim zaangażowaniem i radością cieszyły się pięknymi efektami swojej pracy, odkrywając przy tym różne zdolności do tego typu zajęć. Wykonane prace, zabrane do domu mają ozdabiać pokoje dzieci.

Ferie 2013

Źródło: nazaretanki.szkola.pl