21 lipca 2012 r. odbyła się parafialna pielgrzymka śladami Bł. Jana Pawła II. Pielgrzymi z parafii Bzianka odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Bł. Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach oraz kościół „Arka Pana” w Krakowie. Grupie ponad 50 pielgrzymów przewodniczył ks. proboszcz Roman Gawron.

Pierwszym punktem pielgrzymki było sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymki mieli okazję zwiedzić sanktuarium, obejrzeć krótką prezentację na temat historii Kalwarii oraz przejść fragment słynnych kalwaryjskich Dróżek. Cała grupa uczestniczyła także w Mszy św. odprawionej w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

Z Kalwarii grupa udała się do krakowskich Łagiewnik, gdzie w nowej bazylice odprawiła nabożeństwo Koronki do Miłosierdzia Bożego oraz odwiedziła starą część kompleksu, gdzie spoczywają relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Pielgrzymi podziwiali także panoramę Krakowa z tarasu widokowego wieży.

Pielgrzymi z parafii Bzianka zatrzymali się także w Centrum Bł. Jana Pawła II, znajdującego się w sąsiedztwie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Mieli okazję odwiedzić kaplicę dolną, związaną z kultem maryjnym polskiego papieża i polskimi świętymi przez niego kanonizowanymi. Grupa pomodliła się także przy płycie nagrobnej, która w latach 2005-2011 przykrywała grób Bł. Jana Pawła II w Grotach Watykańskich, a także krzyżu, który Ojciec Święty trzymał w czasie Wielkiego Piątku 2005 r.

Pielgrzymkę zakończyło odwiedzenie słynnego kościoła „Arka Pana” w Krakowie, który stał się symbolem walki polskiego Kościoła o wolność.

Na kanale YouTube znajduje się 14 krótkich filmów z pielgrzymki