Wracamy do tematu prac przy wystroju nowego ołtarza głównego w kościele parafialnym w Bziance.

Jak już wcześniej pisałem w ołtarzu głównym ustawiono dwie nowe, kamienne figury: Jezusa Miłosiernego i św. Maksymiliana Marii Kolbe. Dotychczas były one ustawione na drewnianych podstawach.

Obecnie przygotowuje się dla nich specjalne pułki, na których zostaną ustawione. Każda z podstaw wykonana jest z 3 grubych, metalowych szyn, które dodatkowo zostały zazbrojone. Są one zamurowane w ścianie prezbiterium. Są tak solidne, że utrzymałyby figury dwukrotnie cięższe.

Na czas prac przy ołtarzu Najświętszy Sakrament został przeniesiony do ołtarza bocznego Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski.

Z prezbiterium została usunięta również figura Serca Jezusowego i przeniesiona na plac przed wejściem do światyni. Przeniesienie było związane z uniknięciem mnożenia tych samych znaków w świątyni (figura przy ambonie i w ołtarzu sławią ten sam kult).

Ściany przy ołtarzu głównym zostały także odmalowane. Pozostało jeszcze do wykonania parę elementów ołtarza, który ma być gotowy w ciągu najbliższych tygodni.

Prace przy ołtarzu trwają